به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
 • مقالات

 • تحریم های آمریکا - استقبال اسراییل و اعتراض ایران [ماسانوری توبیتا، نیکی (ژاپن)، 6 نوامبر 2018] (مترجم: کیومرث واحدی، کارشناس اداره کل رسانه های خارجی)
 • 151034   ۱۳۹۷/۰۸/۱۵
 • [ آقای ] روحانی ، رییس جمهور ایران ، با اشاره به اینکه:« تاکنون رژیمی که تا این حد مخالف قانون و معاهدات بین المللی باشد ، دیده نشده است » دولت ترامپ را سخت سرزنش کرده است. از سوی دیگر ، نتانیاهو ، نخست وزیر اسراییل که با ایران خصومت دارد ، با اشاره به اینکه:« می خواهم بار دیگر از تصمیم مهم و شجاعانه رییس جمهور آمریکا قدردانی کنم » از رویکرد دونالد ترامپ استقبال کرده است.
 • تحریم های آمریکا - استقبال اسراییل و اعتراض ایران
  [ آقای ] روحانی ، رییس جمهور ایران ، با اشاره به اینکه:« تاکنون رژیمی که تا این حد مخالف قانون و معاهدات بین المللی باشد ، دیده نشده است » دولت ترامپ را سخت سرزنش کرده است. از سوی دیگر ، نتانیاهو ، نخست وزیر اسراییل که با ایران خصومت دارد ، با اشاره به اینکه:« می خواهم بار دیگر از تصمیم مهم و شجاعانه رییس جمهور آمریکا قدردانی کنم » از رویکرد دونالد ترامپ استقبال کرده است. گفته می شود ، ایران رزمایش نظامی دفاعی گسترده را آغاز کرده و بدین ترتیب دیدگاه مقابله با آمریکا را در کوتاه ترین زمان ممکن به معرض نمایش گذاشته است.
  پی یر مسکو ویسی ، کمیسر اتحادیه اروپا در امور اقتصادی - مالی - سیستم مالیاتی که از توافق هسته ای ایران حمایت می کند ، در خصوص از سرگیری تحریم های آمریکا علیه ایران تاکید کرد:« اتحادیه اروپا تحریم های آمریکا را تایید نکرده است. »‌ همچنین سخنگوی نخست وزیر انگلستان با اشاره به اینکه:« توافق هسته ای ایران جهان را امن تر خواهد کرد »‌ از تصمیم آمریکا انتقاد کرده است.
  از سوی دیگر ، اسراییل که ایران را از لحاظ امنیتی تهدید تلقی می کند و با توافق هسته ای ایران مخالفت کرده است ، از اجرای دوباره تحریم ها استقبال کرده است. نتانیاهو ، نخست وزیر اسراییل ، در همین راستا تاکید کرد:« تحریم ها نظام ایران را که از تروریست ها حمایت می کند ، در تنگنا قرار خواهد داد و به صلح و ثبات کمک خواهد کرد. »
  دولت ترامپ با خروج یک جانبه از توافق هسته ای ایران و فعال کردن تحریم های اقتصادی موجب پیدایش اختلافات با متحدانش از جمله اتحادیه اروپا شده است. چنانچه مشکلات اقتصادی ایران بر اثر تحریم ها تعمیق یابد ، این نگرانی وجود دارد جناح تندرو ایران از این فرصت برای لغو توافق استفاده و هرج و مرج جدیدی را در منطقه ایجاد کند.
  منبع: اداره کل رسانه های خارجی

   

   

  米の制裁、イランは反発 イスラエルは謝意
  中東・アフリカ
  2018/11/6 9:24
  【カイロ=飛田雅則】トランプ米政権が対イラン経済制裁を5日再開したことを受け、イランのロウハニ大統領は「米国との経済戦争のさなかにある」と表明した。イランと敵対するイスラエルのネタニヤフ首相は「勇敢で重要な決定をしたトランプ大統領に改めて感謝したい」と謝意を示した。
  ロウハニ大統領は「これほど法律や国際条約に反する政権を見たことがない」とトランプ政権を非難した。イランが大規模な防空軍事演習を開始したと伝わっており、早くも米国への対抗意識をむき出しにした。
  イラン核合意を維持したい欧州連合(EU)欧州委員会のモスコビシ委員(経済・財務・税制担当)は制裁の再開について「EUは承認していない」と強調。英国のメイ首相の報道官もイラン核合意が「世界をより平和にする」とし、米国の決定を批判した。
  一方、イランを安全保障上の脅威と位置づけ、イラン核合意に猛反発してきたイスラエルは制裁の再開を歓迎する。ネタニヤフ氏は「テロリストを支援するイランの体制を窒息させることになる」「平和や安定に貢献する」と強調した。
  米国はイランの鉄鋼や自動車部門などを対象とする第1弾の制裁を8月に再開したのに続き、今回はエネルギーや金融、保険、造船など主要産業を加えた。トランプ氏は4日「史上最強の制裁」と強調した。
  米政権による一方的なイラン核合意からの離脱や制裁復活により、欧州など同盟国との対立を生んでいる。制裁で経済的な苦境が深まれば、イランの強硬派に合意を破棄する口実を与えかねず、新たな混乱を引き起こす懸念がある。

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد