مقالات

اتفاق نظر ژاپن و فرانسه در ادامه روند تلاش دیپلماتیک برای ثبات اوضاع خاورمیانه [--، ان اچ کی (ژاپن)، 7 سپتامبر 2019] (اداره کل رسانه های خارجی، مترجم: کیومرث واحدی)

154828  ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
‌ سران وزارت امور خارجه ژاپن و فرانسه در خصوص همکاری تنگاتنگ دو کشور و همچنین ادامه روند تلاش دیپلماتیک برای ثبات اوضاع خاورمیانه اتفاق نظر دارند. در حالی که تنش در منطقه خاورمیانه بر اثر اختلاف ایران و آمریکا شعله ور شده است ، موری ، معاون ارشد وزارت امور خارجه ژاپن ، شامگاه روز ششم ماه جاری به وقت ژاپن به پاریس سفر و با فلیپ ، مسوول حوزه امنیت در وزات امور خارجه فرانسه دیدار و گفتگو کرده است.

اتفاق نظر ژاپن و فرانسه در ادامه روند تلاش دیپلماتیک برای ثبات اوضاع خاورمیانه
‌ سران وزارت امور خارجه ژاپن و فرانسه در خصوص همکاری تنگاتنگ دو کشور و همچنین ادامه روند تلاش دیپلماتیک برای ثبات اوضاع خاورمیانه اتفاق نظر دارند.
در حالی که تنش در منطقه خاورمیانه بر اثر اختلاف ایران و آمریکا شعله ور شده است ، موری ، معاون ارشد وزارت امور خارجه ژاپن ، شامگاه روز ششم ماه جاری به وقت ژاپن به پاریس سفر و با فلیپ ، مسوول حوزه امنیت در وزات امور خارجه فرانسه دیدار و گفتگو کرده است.
در این میان معاون ارشد وزارت امور خارجه ژاپن اعلام کرد ، به تلاش های  دیپلماتیک خود از جمله هماهنگی نشست شینزو آبه ، نخست وزیر ژاپن ، با [ آقای ] روحانی ، رییس جمهور ایران ،‌ در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد که اواخر ماه جاری برگزار می شود ، ادامه خواهد داد.
همچنین در این نشست سران وزارت امور خارجه ژاپن و فرانسه توافق کردند برای ثبات اوضاع و کاهش تنش خاورمیانه  با یکدیگر همکاری کنند.

 

日仏 中東情勢の安定化に向け外交努力継続で一致
2019年9月7日 11時20分
アメリカとイランの対立で中東地域の緊張が高まる中、日本とフランスの外務省幹部は、情勢の安定化に向けて、外交努力を継続し、緊密に協力していくことで一致しました。
アメリカとイランの対立で中東地域の緊張が高まる中、外務省の森外務審議官は、パリを訪れ、日本時間の6日夜、フランス外務省で安全保障分野を担当するフィリップ・エレラ総局長と会談しました。

この中で、森外務審議官は、今月下旬の国連総会に合わせて、安倍総理大臣とイランのロウハニ大統領の首脳会談を調整するなど、外交努力を続けていく方針を伝えました。

そして、会談では、フランスのマクロン大統領が、アメリカとイランの仲介に乗り出す考えを示し、トランプ大統領と電話会談を行ったことなどを踏まえ、中東地域の緊張緩和と情勢の安定化に向けて、日仏両国が外交努力を継続し、緊密に協力していくことで一致しました。
https://www3.nhk.or.jp/news/html/20190907/k10012067871000.html?utm_int=nsearch_contents_search-items_003

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.