مقالات

آمریکا نه تن از نزدیکان مقام عالی رهبری ایران را به جهت « مداخله در قتل و شکنجه » تحریم کرد [ریو ناکامورا، نیکی (ژاپن)، 5 نوامبر 2019] (اداره کل رسانه های خارجی، مترجم: کیومرث واحدی)

155392  ۱۳۹۸/۰۸/۱۶
وزارت خزنه داری آمریکا روز چهارم نوامبر نه تن از نزدیکان [ آیت الله ] خامنه ای و سازمان های بلند پایه ارتش ایران را هدف تحریم های اقتصادی قرار داده است. وزاتخانه نامبرده در ادامه تصریح کرد ، تحریم های این بار علیه ایران بدین جهت است که این کشور از نیروی مسلح در کشورهای همسایه حمایت و نقض جدی حقوق بشر را بارها تکرار کرده است. روز چهارم ماه نوامبر مصادف با چهلیمن سالگرد تسخیر سفارت آمریکا در تهران بدست دانشجویان بود و به نظر می رسد دولت ترامپ با تحریم های این بار سعی دارد که رویکرد سفت و سخت ایران را تحت تاثیر قرار دهد.

آمریکا نه تن از نزدیکان مقام عالی رهبری ایران را به جهت « مداخله در قتل و شکنجه » تحریم کرد
1- وزارت خزنه داری آمریکا روز چهارم نوامبر نه تن از نزدیکان [ آیت الله ] خامنه ای و سازمان های بلند پایه ارتش ایران را هدف تحریم های اقتصادی قرار داده است. وزاتخانه نامبرده در ادامه تصریح کرد ، تحریم های این بار علیه ایران بدین جهت است که این کشور از نیروی مسلح در کشورهای همسایه حمایت و نقض جدی حقوق بشر را بارها تکرار کرده است. روز چهارم ماه نوامبر مصادف با چهلیمن سالگرد تسخیر سفارت آمریکا در تهران بدست دانشجویان بود و به نظر می رسد دولت ترامپ با تحریم های این بار سعی دارد که رویکرد سفت و سخت ایران را تحت تاثیر قرار دهد.
2- تحریم های این بار آمریکا بستگان [ آیت الله ] خامنه ای از جمله پسر مقام عالی رهبری و مستشاران نظامی را هدف قرار داده است. دارایی این اشخاص در آمریکا بلوکه و داد و ستد این افراد با شرکتهای آمریکایی غیر ممکن خواهد شد. منوچین ، وزیر خزنه داری آمریکا ، در بیانیه روز چهارم تصریح کرد:«‌ این افراد که در حلقه رهبری قرار دارند ، در بسیار از رفتارهای شرورانه از جمله کشتار غیر قانونی ، سرکوب مردم و شکنجه دسته داشته اند. » گفتنی است ، [‌ آیت الله ] خامنه ای ماه ژوئن امسال هدف تحریم های آمریکا قرار گرفته است.
3- وزارت امور خارجه آمریکا روز چهارم اکتبر اعلام کرد ، به ارائه دهندگان اطلاعات معتبر در خصوص رابرت لینسون ، مامور سابق سازمان اف بی ای که در سال 2007 میلادی در ایران ناپدید شده است ، تا سقف بیست میلیون دلار پاداش خواهد داد. دولت آمریکا در صدد است با دستیابی به اطلاعات معتبر ، رابرت لینسون را که به نظر می رسد دولت ایران برای بازجویی وی را بازداشت کرده است ، نجات دهد. 

4- ممکن است در آینده تنش میان ایران و آمریکا بیش از پیش افزایش یابد. چرا که ایران آمادگی لازم برای تسریع کاهش تعهدات توافق هسته ای که در سال 2015 میلادی منعقد شده ، نشان داده است. چنانچه ایران در کاهش تعهدات توافق هسته ای دست به اقدام جدی بزند ، بدون شک واکنش سفت و سخت آمریکا و اسراییل را در پی خواهد داشت. ترامپ روز چهارم اکتبر در جمع خبرنگاران اظهار داشت:«‌ تحرکات ایران پیرامون توافق هسته ای را با دقت زیر نظر داریم. »
اداره کل رسانه های خارجی

 

米、イラン指導者側近9人に制裁 「拷問や殺人に関与」
トランプ政権
中東・アフリカ
北米
2019/11/5 3:19
【ワシントン=中村亮】米財務省は4日、イランの最高指導者ハメネイ師の側近9人とイラン軍の最高機関を経済制裁の対象に指定した。イランが隣国の武装勢力を支援したり、深刻な人権侵害を繰り返したりしているためだと説明した。4日はイランの学生らによるテヘランの米大使館占拠事件から40年の節目にあたり、トランプ政権は制裁で対イラン強硬姿勢を印象づける狙いがある。
制裁対象にはハメネイ師の息子など親族や軍事顧問が追加された。米国にある資産が凍結され、米企業との取引ができなくなる。ムニューシン財務長官は4日の声明で「制裁対象は拷問や法的に認められていない殺人、市民の抑圧などのイラン指導部による数多くの悪意に満ちた行為に関わった主体だ」と非難した。ハメネイ師本人は6月に制裁対象に指定された。
米ホワイトハウスも4日の声明で米大使館占拠事件についてイラン政府を改めて批判した。「イラン指導部はいまも失敗ばかりの外交政策の一環で無実の市民を人質として利用しようとしている」と主張した。
国務省は4日、2007年にイランで行方不明になった米連邦捜査局(FBI)の元捜査官に関する情報提供者に最大2000万ドル(約22億円)を出すと発表した。米政権はイラン政府が同捜査官を拘束したとみており、有力情報を得て救出を進めたい考えだ。
今後も米イラン関係の緊迫は高まる可能性がある。イラン政府は15年に結んだ核合意の義務履行停止を加速させる構えを見せているからだ。核開発につながる重大な措置をとれば米国やイスラエルが猛反発するのは必至だ。トランプ大統領は4日、ホワイトハウスで記者団に対し、核合意を巡るイランの対応について「注視している」と語った。
https://www.nikkei.com/article/DGXMZO51784640V01C19A1000000/

 

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.