مقالات

تظاهرات اعتراض آمیز در هنگ کنگ [فوکوکا شیزو، ماینیچی (ژاپن)، 11 نوامبر 2019] (اداره کل رسانه های خارجی: کیومرث واحدی)

155482  ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
صبح یازدهم نوامبر تظاهرات اعتراض آمیز علیه دولت در هنگ کنگ به درگیری کشید و دو جوان هدف گلوله واقعی نیروهای پلیس قرار گرفتند. میزان جراحت دو جوان هنوز اعلام نشده است. از شامگاه روز دهم تا صبح روز یازدهم نوامبر درگیری پراکنده میان نیروهای پلیس و جوانان در نقاط مختلف هنگ کنگ گزارش شده است.
تظاهرات اعتراض آمیز در هنگ کنگ 
پلیس به دو جوان با گلوله واقعی شلیک کرد 
1- صبح یازدهم نوامبر تظاهرات اعتراض آمیز علیه دولت در هنگ کنگ به درگیری کشید و دو جوان هدف گلوله واقعی نیروهای پلیس قرار گرفتند. میزان جراحت دو جوان هنوز اعلام نشده است. از شامگاه روز دهم تا صبح روز یازدهم نوامبر درگیری پراکنده میان نیروهای پلیس و جوانان در نقاط مختلف هنگ کنگ گزارش شده است.
2- رسانه های هنگ کنگ گزارش دادند ، پلیس برای بازداشت جوانی که لباس سفید بر تن داشت ، با اسلحه شروع به تهدید کرد و در همین لحظه جوانی که ماسک سیاه بر صورت داشت برای منصرف کردن پلیس از بازداشت به پلیس نزدیک شد و پلیس به سمت جوانی که ماسک سیاه بر صورت داشت ، شلیک کرد. افزون بر این پلیس به جوان دیگری که به وی نزدیک شده بود ، دو گلوله شلیک کرد. در هنگ کنگ روز چهارم نوامبر دانشجوی بیست و دو ساله ای که از ساختمان بلند در میان تظاهر کنندگان سقوط کرده بود ، جان باخت. جوانان هنگ کنگ از آنجا که گاز اشک آور پلیس موجب مرگ دانشجو شده بود ، خواستار «‌ انتقام جویی » از پلیس شدند. همچنین روز یازدهم نوامبر اعتصاب سراسری در هنگ کنگ برگزار شد.
3- رییس جمهور چین برای توقف فعالیت خشونت آمیز از مدیران اجرایی دولت هنگ کنگ درخواست کرد ، مطابق قانون با تظاهر کنندگان برخورد شود. ‌به نظر می رسد با توجه به چنین درخواستی پلیس هنگ کنگ رویکرد سفت و سخت تری علیه تظاهر کنندگان اتخاذ کرده است. روز یکم ماه اکتبر دانش آموز دبیرستانی بر اثر اصابت گلوله در وضعیت بحرانی قرار گرفت. همچنین روز چهارم اکتبر پسر چهارده ساله ای بر اثر اصابت گلوله به پایش زخمی شده است. 
اداره کل رسانه های خارجی 
 

 

 

警官、若者2人を実弾で撃つ 香港・抗議デモ

毎日新聞2019年11月11日 

 政府への抗議デモが続く香港で11日朝、デモ隊と警官隊の衝突が起き、若者2人が警官に実弾で撃たれた。香港公共放送RTHKなどが報じた。2人のけがの程度は不明。香港各地では10日夜から11日朝にかけて、断続的に若者らと警官隊の衝突が起きている。 

 現場は香港島東部の西湾河地区。香港メディアが報じた銃撃現場とされる映像によると、警官が白い服を着た若い男性に拳銃を突きつけて脅し、取り押さえようとしてもみあいになった。これを制止しようと、覆面をした黒い服装の若者が近付いたところ、警官が腹付近に向かって発砲。さらに警官は駆け寄ってきた若者らに向けて2発、発砲した。このうちの一人に命中したとみられる。 

 香港では今月4日のデモ参加中にビルから転落した大学生(22)が8日、死亡。警官隊が放った催涙弾を避けようとして転落したとして、若者らは警察への「報復」を呼び掛けていた。また、11日は朝から全土で大規模な抗議ストライキが行われていた。 

 中国の習近平国家主席が4日に香港政府トップの林鄭月娥(りんていげつが)行政長官と会談した際、「法律に基づく暴力活動の制止と処罰」を要求。これを受けて、香港警察がデモ隊に対してこれまで以上に強硬姿勢に出た可能性がある。 

 香港では10月1日に高校生(18)が左胸を実弾で撃たれ、一時危篤状態に陥った。また10月4日にも少年(14)が私服警官に左足を撃たれ重傷を負った。【台北・福岡静哉】 

 

 

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.