مقالات

ترکیه بازگرداندن اعضای داعش اهل آلمان و آمریکا را به کشورشان آغاز کرد [کیترا موموکو، آساهی (ژاپن)، 12 نوامبر 2019] (اداره کل رسانه های خارجی، کیومرث واحدی)

155505  ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
ترکیه روز یازدهم نوامبر خبر داد ، بازگرداندن اعضای گروه داعش با ملیت کشورهای غربی را به کشورشان آغاز کرده است. ابتدا دو تن از اعضای گروه داعش که ملیت آمریکایی و آلمانی دارند و در بازداشت بسر می برند ، ترکیه را ترک خواهند کرد. اما با این حال ،‌ مقصد و جزییات روش خروج آنان از کشور ترکیه اعلام نشده است. از قرار معلوم در آینده نزدیک حدود بیست تن از اعضای گروه داعش که ملیت فرانسوی ،‌ ایتالیایی و دانمارکی دارند ، کشور ترکیه را ترک خواهند کرد.

ترکیه بازگرداندن اعضای داعش اهل آلمان و آمریکا را به کشورشان آغاز کرد
1- ترکیه روز یازدهم نوامبر خبر داد ، بازگرداندن اعضای گروه داعش با ملیت کشورهای غربی را به کشورشان آغاز کرده است. ابتدا دو تن از اعضای گروه داعش که ملیت آمریکایی و آلمانی دارند و در بازداشت بسر می برند ، ترکیه را ترک خواهند کرد. اما با این حال ،‌ مقصد و جزییات روش خروج آنان از کشور ترکیه اعلام نشده است. از قرار معلوم در آینده نزدیک حدود بیست تن از اعضای گروه داعش که ملیت فرانسوی ،‌ ایتالیایی و دانمارکی دارند ، کشور ترکیه را ترک خواهند کرد.
2- دولت اسلامی اعلام کرد ، تاکنون بیش از چهل هزار نفر خارجی از کشورهای مختلف از جمله کشورهای غربی به عنوان پیکار جو در نبرد عراق و سوریه شرکت کردند. ترکیه حدود هزار و دویست عضو داعش را ملیت کشورهای خارجی را دارند ، بازداشت کرد و در نظر دارد که این افراد را به کشورشان بازگرداند.
3- برخی از کشورهای اروپایی با اعلام لغو تابعیت اعضای دولت اسلامی ، به پذیرش اعضای گروه داعش رویکرد منفی نشان دادند. تلویزیون محلی ترکیه روز یازدهم نوامبر گزارش داد ، یکی از اعضای گروه داعش در مرز میان ترکیه و یونان مقصدش را گم کرده است. وی پس از اینکه ترکیه ترک کرد ، از ورود به یونان منع شد و ترکیه هم از ورود دوباره وی به کشور جلوگیری کرد. وزیر دفاع فرانسه روز یازدهم نوامبر در خصوص اینکه ترکیه در حال بازگرداندن اعضای سابق گروه داعش به کشورشان است ، گفت:« باید از بازگشت خشونت به کشور جلوگیری شود. »‌ از سوی دیگر ، ترکیه در خصوص اعضای گروه داعش که برای مدتی در این کشور در بازداشت به سر می برند ، با اشاره به اینکه:« ترکیه هتل داعش نیست » در تلاش است که این افراد را به کشورشان بازگرداند. بنابراین ممکن است این موضوع به یک چالش جدید میان ترکیه و کشورهای اروپایی بدل شود.
اداره کل رسانه های خارجی

 

 

 

トルコ、米・独出身のIS戦闘員を送還開始
中東・アフリカ
2019/11/12 7:15
【イスタンブール=木寺もも子】トルコは11日、拘束している過激派組織「イスラム国」(IS)の戦闘員らのうち、欧米出身者らの本国送還を始めたと発表した。まずドイツと米国出身の計2人を出国させたとしている。具体的な行き先や方法は明らかにしていない。近くフランス、イタリア、デンマーク出身者ら約20人を退去させる予定もあるという。
ISにはこれまで欧米などから4万人以上の外国人がイラクやシリアなどで戦闘員として参加したとされる。トルコは外国出身のIS戦闘員約1200人を拘束しているとし、出身国に送り返す考えを示していた。
一部の欧州諸国はIS戦闘員から国籍を剥奪するなどして受け入れに反発したり消極的な姿勢を示したりしている。トルコの地元テレビは同日、隣国ギリシャとの国境の間で行き場をなくした、IS戦闘員とされる男の姿を報じた。トルコ側から出国した後、ギリシャが入国を拒否。トルコも再入国を拒否したという。
フランスのパルリ国防相は11日、トルコが仏国籍の元戦闘員を送り返すとしたことに対して「乱暴な送還は避けなければならない」と述べた。2国間にはIS戦闘員の引き渡しについて取り決めがあるが、今回は仏当局の姿勢がはっきりしないままトルコが送還を表明したとみられ、フランス側は反発している。
トルコはかねて拘束する戦闘員らについて「トルコはISのホテルではない」として出身国に送り返そうとしていた。欧米とトルコ間の新たな懸案になる可能性もある。
トルコは8日、戦闘員らの送還を11日にも始めると宣言していた。
https://www.nikkei.com/article/DGXMZO52055180S9A111C1EAF000/

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.